Seminarium "Rozmawiamy o przemocy rówieśniczej"

seminarium_baner.png

Katedra Kryminalistyki

Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile wraz z Komendą Powiatową Policji w Pile

mają zaszczyt zaprosić na II Seminarium z cyklu „Przerwij ciszę” nt. Rozmawiamy o przemocy rówieśniczej

TERMIN: 28 marca 2025 r., godz. 10.00-14.00

MIEJSCE: Auditorium Maximum ANS w Pile, ul. Podchorążych 10, 64-920 Piła

Celem planowanego przedsięwzięcia jest zgromadzenie ekspertów, praktyków, przedstawicieli organizacji, instytucji oraz społeczności lokalnych, by wspólnie zidentyfikować skuteczne metody prewencji, interwencji i długofalowego wsparcia dla osób dotkniętych przemocą. Założeniem Seminarium jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk a także wskazania konkretnych działań, które wzmocnią system wsparcia i zminimalizują skalę tego zjawiska.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Pilskiego Rafała Zdziereli oraz Rektora ANS w Pile dra hab. Donata Mierzejewskiego, prof. ANS w Pile.

Link do rejestracji: >>>Zarejestruj się<<<

Adres do korespondencji: seminarium@ans.pila.pl

PROGRAM KONFERENCJI 

9.30-10.00 rejestracja uczestników
10.00-10.30 powitanie uczestników, rozpoczęcie wydarzenia
10.30-11.00

„Przemoc rówieśnicza wśród młodzieży w środowisku szkolnym na terenie miasta Piły. Wyniki badań.” mgr Magdalena Borowiak ANS w Pile i mł. asp. Magdalena Mróz KPP w Pile

11.00-11.30 „Tworzenie przestrzeni bezpiecznej dla dzieci zgodnie ze standardami ochrony małoletnich - wątpliwości i wyzwania po roku wdrażania." Justyna Piekarska, trenerka i edukatorka Fundacji "Dziecko w Centrum"
11.30-12.00 „Dyskryminacja, stereotypy, rasizm i uprzedzenia w kontekście przemocy rówieśniczej" nadkom. Kamil Sikorski, Zastępca Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. Ochrony Praw Człowieka, Specjalista Zespołu do spraw Ochrony Praw Człowieka KWP w Poznaniu
12.00-12.30 przerwa kawowa
12.30-13.00 „Profilaktyka autoagresji i samobójstw wśród dzieci i młodzieży" mjr Tomasz Kilarski, Kierownik Działu Terapeutycznego Oddziału Zewnętrznego w Koziegłowach Aresztu Śledczego w Poznaniu, certyfikowany specjalista terapii uzależnień
13.00-13.30 „Kompleksowa praca w rozumieniu emocji i zachowania młodego człowieka. Jak radzić sobie z agresją młodych ludzi?" dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik, ANS w Pile.
13.30-13.45 Zakończenie seminarium


Komitet organizacyjny:

  • przewodniczący: mł. insp. Marcin Kowalski, Komendant Powiatowy Policji w Pile
  • z-ca przewodniczącego: dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS w Pile
  • mgr Magdalena Borowiak, ANS w Pile
  • asp. Olimpia Kubińska, Komenda Powiatowa Policji w Pile
  • mł. asp. Magdalena Mróz, Komenda Powiatowa Policji w Pile
  • Magdalena Madej-Szpener, Dyrektor Biura Starosty Pilskiego
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"